wtorek, 10 października 2023 05:33

Wypadek z udziałem rowerzystki i... pijanego rowerzysty. Kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala

Autor Norbert Kwiatkowski
Wypadek z udziałem rowerzystki i... pijanego rowerzysty. Kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala

Niebezpieczne zdarzenia w ruchu drogowym nie muszą się odnosić tylko do kierowców samochodów. Przykład takiej sytuacji mieliśmy w Chełmku koło Oświęcimia.

W sobotę (7 października) około godziny 15:30 służby ratunkowe na ulicy Leśnej, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem dwójki rowerzystów.

Jak się okazało, 47 – letni mieszkaniec Chełmka kierując rowerem w stanie nietrzeźwości (1,7 promila alkoholu), zderzył się z jadącą na rowerze elektrycznym 55 – letnią mieszkanką Mikołowa.

Niestety w wyniku tego zdarzenia rowerzystka upadła na ziemię doznając wstrząśnienia mózgu oraz ogólnych potłuczeń. Została przewieziona przez karetkę Pogotowia Ratunkowego na leczenie do szpitala.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Z kolei za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych, ale w przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Foto: policja.pl/zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka