wtorek, 2 kwietnia 2019 10:09

Wysoka wygrana trampkarzy MOSiR-u Bochnia

Autor Mirosław Haładyj

W minioną sobotę 30 marca, trampkarze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, rozegrali 2 kolejkę w I lidze okręgowej C1 trampkarzy, podczas której gościli Wisłę Szczucin. Bochnianie pokonali przyjezdnych różnica 5 bramek, zwyciężając 6:1 (2:1).

Po inauguracyjnym meczu na wyjeździe z Tarnowem podopieczni trenera Marcina Leśniaka nabrali pewności siebie i po raz kolejny wygrali. Tym razem zwyciężyli zespół ze Szczucin i to wysoko, bo aż 6:1. Widać było, iż chłopcy pod koniec spotkania czują się pewnie u siebie (mecz odbył się na Stadionie im. dr. W. Krupy w Bochni).

Po pierwszej połowie meczu, trudno było oczekiwać aż tak wysokiej wygranej, choć to gospodarze strzelili pierwszego gola. Jako pierwszy piłkę do bramki gości w 13 minucie skierował Patryk Zbylut. Pięć minut później drugiego gola bezpośrednio z rzutu wolnego, pięknym, silnym strzałem zdobył Artur Majcher. Od tej pory mecz zaczynał się wyrównywać, co zostało potwierdzone przez gości zdobyciem bramki. Jeszcze przed przerwą, w 40 minucie gola dla Szczucina zdobył Antoni Bociek. Jak się później okazało była to jedyna, honorowa bramka przeciwników, którzy w drugiej połowie spotkali się z mocnym atakiem bochnian.

Na drugą połowę zawodnicy MOSiR-u wyszli mocno zmotywowani, chcąc potwierdzić swoje zwycięstwo. Rozpoczął Michał Tomala, którego strzał z 50-tej minuty wylądował w bramce Wisły. Cztery minuty później Tomasz Popiołek rozpoczął swój popis, strzelając w dziesięć minut hat-tricka (bramki padły w 54, 56 i 64 minucie). Ustalony przez niego wynik spotkania na 6:1 nie zmienił się już do końca. Po zakończeniu meczu, trener gospodarzy Marcin Leśniak, zadowolony gratulował swoim wychowankom. Zawody skomplementował także Władysław Wójcik kierownik sekcji piłki nożnej MOSiR Bochnia. – To było bardzo dobre spotkanie – powiedział. – Na uwagę zasługuje wspaniały gol z wolnego Artura Majchera, seria Tomasza Popiołka i zdobyte bramki każdego z wyżej wymienionych piłkarzy. Taki mecz, przy którym współpracują ze sobą wszyscy zawodnicy warto oglądać.

Skład i dotychczasowy dorobek bramkowy zawodników MOSiR-u Bochnia: Tomasz Popiołek 3, Artur Majcher 1, Michał Tomala 1, Filip Budzyn, Maksymilian Jarosz, Piotr Leszczyński, Kacper Smoleń, Dawid Skrzypek, Bartosz Sieczka, , Bartosz Palej, Gabriel Stary (bramkarz) oraz Patryk Zbylut 1, Mateusz Baran, Sebastian Liszka, Piotr Mączka, Szymon Strzałka, Gabriel Szydłowski, Stanisław Szydłowski (bramkarz).

Następne spotkanie trampkarze rozegrają w najbliższą sobotę 6 kwietnia na wyjeździe z Wolanią Wolą Rzędzińską (początek spotkania o godz. 13:15).