piątek, 8 listopada 2019 10:37

Wzmożone patrole i kontrole policyjne na drogach powiatu w ten weekend

Autor Manuel Langer
Wzmożone patrole i kontrole policyjne na drogach powiatu w ten weekend

W dniach 8- 11 listopada 2019 roku na terenie powiatu przeprowadzone zostaną działania „ Listopadowy Weekend 2019”. Działania te organizowane są w związku z wydłużonym czasem wolnym.

W tych dniach należy spodziewać się zwiększonej ilości patroli policji na drogach, którzy w szczególności będą zwracali uwagę na zachowania kierowców min. na nie prawidłowe wyprzedzanie w miejscach zabronionych tj. skrzyżowania, linia ciągła czy przejście dla pieszych, przekraczanie dozwolonej prędkości , niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe zachowania wobec pieszych uczestników ruchu. Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu osób, które kierują pojazdem w stanie nietrzeźwości, lub w stanie po użyciu alkoholu.

Podczas działań w dniu 10 listopada 2019 roku w godz. 18:00- 22:00 i 11 listopada 2019 roku w godz. 8:00 – 22:00 obowiązywać będzie zakaz poruszania się po drogach pojazdów oraz zespołów pojazdów o DMC powyżej 12 ton ( nie dotyczy to autobusów).

Info/foto: policja

Proszowice - najnowsze informacje