poniedziałek, 29 kwietnia 2024 07:03

Z okazji 10. rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II Wadowice zapraszają w wyjątkową podróż

Autor Mirosław Haładyj
Z okazji 10. rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II Wadowice zapraszają w wyjątkową podróż

Z okazji 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II Referat Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach zaplanował promocję wyjątkowej publikacji: „Santo Subito. Jan Paweł II z Wadowic”.

Uroczystość kanonizacji Jana Pawła II miała miejsce 27 kwietnia 2014 r. w Watykanie na placu Świętego Piotra. Wtedy dwaj papieże XX wieku zostali ogłoszeni świętymi Kościoła katolickiego.

Podczas uroczystości obecni byli dwaj Ojcowie Święci – emerytowany Benedykt XVI oraz papież Franciszek.

Z okazji 10. rocznicy beatyfikacji Referat Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach zaplanował promocję wyjątkowej publikacji: „Santo Subito. Jan Paweł II z Wadowic”.

-Wydawnictwo ma na celu przybliżyć postać świętego. W oparciu o liczne świadectwa kształtuje się obraz człowieka, który w swoim życiu praktykował takie cnoty jak wiara, nadzieja, miłość, roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie oraz męstwo w stopniu nadzwyczajnym, a wręcz heroicznym

-przekazują urzędnicy i dodają:

-Niniejsza publikacja jest swego rodzaju podróżą przez życie Karola Wojtyły, od narodzenia w Wadowicach aż po kres jego ziemskiego żywota w Rzymie, która prezentuje jak w jego życiu objawiała się owa heroiczność cnót chrześcijańskich.

Książka ukazała się w języku polskim, angielskim i włoskim. Jest bezpłatna, a można otrzymać ją w biurze Informacji Turystyczne w Wadowicach (ul. Kościelna 4) lub pobrać ze strony it.wadowice.pl.

Inf.: UMW

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka