piątek, 26 lutego 2021 11:46

Zabójcza przesyłka w Nowym Sączu. Dwie osoby ranne

Autor Aleksandra Tokarz
Zabójcza przesyłka w Nowym Sączu. Dwie osoby ranne

Do poważnego wypadku doszło na terenie sortowni firmy kurierskiej DHL przy ul. Tarnowskiej. Z jednej z uszkodzonych paczek wyciekał kwas siarkowy!

- O 10:20 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na terenie firmy kurierskiej z jednej z przesyłek wylała się nieznana substancja, prawdopodobnie kwas. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci – informuje podkom. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w pomieszczeniu sortowni, z jednej paczek wyciekła substancja – kwas siarkowy. Jeden z  pracowników ubrał odzież ochronną i wyniósł paczkę na zewnątrz. Po jej wyniesieniu stracił przytomność.

Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jego pomoc nie była jednak konieczna. - Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu karetką. Drugi z pracowników firmy, który też miał styczność z tą substancją, także został przewieziony do szpitala - dodaje rzeczniczka.

Nowy Sącz. Groźny wypadek na ul. Nawojowskiej. Samochody taranowały wszystko po drodze
Do groźnego wypadku doszło wczoraj, 25 lutego, na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. Dwa samochody osobowe, po zderzeniu, wypadły z drogi.

Pracownicy opuścili budynek, w którym znajdowała się niebezpieczna przesyłka. Substancja została zneutralizowana i zabezpieczona przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

- Obecnie nikomu nic nie zagraża. Na miejsce skierowana została grupa procesowa z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Policjanci przesłuchują świadków, wykonują oględziny miejsca zdarzenia - dodaje podkom. Justyna Basiaga.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane.

Przez pewien czas ruch na pobliskiej ulicy był wstrzymany. Wszystko z uwagi na lądowanie śmigłowca LPR.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje