piątek, 26 lutego 2021 09:37

Nowy Sącz. Groźny wypadek na ul. Nawojowskiej. Samochody taranowały wszystko po drodze

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Groźny wypadek na ul. Nawojowskiej. Samochody taranowały wszystko po drodze

Do groźnego wypadku doszło wczoraj, 25 lutego, na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. Dwa samochody osobowe, po zderzeniu, wypadły z drogi.

Zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 13. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono że doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki VW Python oraz Peugeot 607. VW wypadł z drogi i znajdował się na posesji uderzając przy tym w ogrodzenie posesji, pokrywę studni oraz słup energetyczny. Peugeot wypadł z drogi i znajdował się na drodze wjazdowej do firmy uszkadzając bramę wjazdową ogrodzenie firmy oraz uszkodził również elewację budynku – informują sądeccy strażacy.

Samochodami podróżowali sami kierujący, którzy opuścili pojazdy o własnych siłach. Na miejsce zadysponowano karetkę Pogotowia ratunkowego. Jeden z kierowców został przetransportowany do szpitala.

Co dalej z wykopaliskami archeologicznymi na sądeckim rynku?
Jak ocenił Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków, zabytkowe mury sądeckiego ratusza, który uległ spaleniu w 1894 roku są zagrożone. W związku z tym muszą zostać zakopane.

- Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu butli LPG w pojeździe Peugeot, użyciu nożyc hydraulicznych do otworzenia bagażnika w celu zakręcenia butli LPG oraz wykonaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych – dodają strażacy z PSP w Nowym Sączu.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje