sobota, 25 listopada 2023 13:46

Z zimną krwią miał zabić swoją partnerkę. Grozi mu dożywocie

Autor Patryk Trzaska
Z zimną krwią miał zabić swoją partnerkę. Grozi mu dożywocie

Kilka dni temu, w jednym z krakowskich mieszkań doszło do zabójstwa młodej kobiety. Policjanci poszukiwali sprawcy, który został przez nich zatrzymany kilka dni później. Mężczyzna będzie czekał na proces w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

18 listopada w mieszkaniu przy ul. Bytomskiej w Krakowie ujawnione zostały zwłoki 20 – letniej kobiety. Oględziny miejsca zdarzenia wskazywały, że doszło do zabójstwa.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ustalili, że sprawcą zdarzenia może być jej 21 – letni partner. Rozpoczęto jego poszukiwania.

Funkcjonariusze pozyskali informację, że mężczyzna po zabójstwie wyleciał rejsowym samolotem do Londynu. 21 listopada został zatrzymany, kiedy zgłosił się wraz ze swoim adwokatem do jednej z krakowskich prokuratur. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

inf.video: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka