wtorek, 11 czerwca 2024 10:50

Za nami Valvoline Rajd Małopolski. Duży sukces Rafała Ślęczki

Autor Patryk Trzaska
Za nami Valvoline Rajd Małopolski. Duży sukces Rafała Ślęczki

Ogromny sukces odniosła załoga burmistrza Wieliczki – Rafała Ślęczki, który wraz z Filipem Stopą dwukrotnie stawali na podium w 4 edycji Valvoline Rajd Małopolski, który zakończył się 9 czerwca w Makowie Podhalańskim.

Valvoline Rajd Małopolski 2024 to cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowych Mistrzostw Strefy Europy Centralnej - FIA CEZ, Millers Oils Historycznych Rajdowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Mistrzostw Południa, który za każdym razem przyciąga na rajdowe trasy tysiące widzów, głodnych motoryzacyjnych emocji.

Bazą Rajdu po raz pierwszy stał się Młyn Jacka Hotel & Spa w Jaroszowicach. Rywalizacja rozpoczęła się w piątek, (7 czerwca)  od odcinka specjalnego w Barwałdzie (9,72 km), po którym zawodnicy zmierzyli się na kolejnym odcinku w Mucharzu (11,29 km), na których załoga rajdowa Stopa/Ślęczka była najszybsza w stawce samochodów historycznych. Oba były pokonywane dwukrotnie. Największą atrakcją dla publiczności był rozgrywany wieczorem widowiskowy miejski odcinek specjalny, który rozegrano w samym centrum Wadowic (1,35 km), a rywalizację można było również śledzić na telebimach w Strefie Kibica rozlokowanej na płycie wadowickiego rynku.

Sobotnia rywalizacja przeniosła się na odcinki specjalne do Stryszowa (9,30 km), Zawoi (14,35 km) oraz do Makowa Podhalańskiego, gdzie zawodnicy zakończyli rywalizację, gdzie nastąpiła oficjalna ceremonia rozdania pamiątkowych statuetek dla najszybszych załóg rajdu.

Nie zabrakło też niebezpiecznego incydentu. Chwile grozy przeżyli kibice i zawodnicy, gdy załoga Tomasz Jędrzejczak i Joanna Jędrzejczak, wypadła z trasy i uderzyła w drzewo. Dzięki szybkiej interwencji służb ratunkowych pilotka została przetransportowana do szpitala w Suchej Beskidzkiej, a kierowca trafił do szpitala w dzięki Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.

Wśród zaciętych rywalizacji na trasie, warto wyróżnić sukces burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka – Rafała Ślęczki, który wraz z Filipem Stopą tworząc rajdowy zespół rajdowy Stopa/Ślęczka Rally Team, który możecie obserwować na fanpage na portalu Facebook, zajął drugie miejsce w Kategorii 5 oraz trzecie miejsce w Klasyfikacji Generalnej Millers Oils Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2024 !

Po trzech rundach Millers Oils Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski załoga Filip Stopa i Rafał Ślęczka zajmują:

  1. miejsce w Kategorii 5 oraz 3. miejsce w Klasyfikacji Generalnej.

Valvoline Rajd Małopolski – klasyfikacja końcowa Millers Oils HRSMP:

  1. Marcin Majcher/Daniel Leśniak (Subaru Legacy 4WD Turbo) 1:22:51,3 s
  2. Bartłomiej Madziara/Mateusz Pawłowski (Subaru Impreza) +4,3 s
  3. Filip Stopa/Rafał Ślęczka (BMW M3 E36) +2:58,3 s
  4. Arkadiusz Kula/Krzysztof Niedbała (Renault Megane Maxi) +3:38,2 s
  5. Maciej Lubiak/Jaromir Svec (Porsche 911 SC) +4:46,6 s
  6. Wojciech Kaszowski/Adrian Kaszowski (Ford Sierra RS Cosworth) +6:57,7 s
  7. Michał Łusiak/Sylwia Zaborowska (Ford Escort Cosworth) +7:27,8 s
  8. Piotr Kiepura/Mateusz Galle (Lancia Delta Integrale 16V) +8:40,8 s
  9. Mariusz Polak/Przemysław Baryła (Audi Coupe Quattro) +12:24,4 s

10. Paweł Szczotka/Krzysztof Mazur (Honda Civic VTi) +12:43,8 s

Foto: Stopa/Ślęczka Rally Team

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka