czwartek, 11 kwietnia 2024 10:31

Za pomocą paska od spodni uratował życie kobiety. Druh Konrad został prawdziwym bohaterem!

Autor Katarzyna Jamróz
Za pomocą paska od spodni uratował życie kobiety. Druh Konrad został prawdziwym bohaterem!

W środę (10 kwietnia) w miejscowości Strzegowa Kolonia (powiat olkuski, gmina Wolbrom) na drodze wojewódzkiej 764 doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu poszkodowana została kobieta, której z pomocą natychmiast ruszył obecny w pobliżu druh z OSP Leszczyna. – Jesteśmy dumni z naszych ratowników, jak widać, można na nich liczyć w każdej sytuacji w różnych częściach kraju. Brawo Konrad! – relacjonują za pośrednictwem Facebooka strażacy ochotnicy.

Do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym doszło w godzinach popołudniowych w miejscowości Strzegowa Kolonia (powiat olkuski, gmina Wolbrom). Kierująca osobówką została zakleszczona w pojeździe. Jak się okazało, kobieta doznała obszernych obrażeń obu kończyn dolnych oraz krwawienia z tętnicy udowej. Poszkodowanej groziła śmierć z wykrwawienia.

Druh Konrad uratował kobiecie życie

W pobliżu na szczęście znalazł się strażak ochotnik z powiatu bocheńskiego (OSP KSRG Leszczyna). – Jedną z pierwszych osób, które ruszyły z pomocą poszkodowanej był druh Konrad, który zabezpieczył miejsce zdarzenia wraz z mieszkańcem sąsiadującego ze zdarzeniem budynku, wyłamali drzwi pojazdu tak, aby uzyskać dostęp do około 40-letniej poszkodowanej, która doznała obszernych uszkodzeń obu dolnych kończyn, następnie zatamował krwawienie tętnicze uda przy pomocy prowizorycznej stazy taktycznej, zrobionej z własnego paska od spodni. Pani była przytomna, w ciągłym kontakcie, przytomna co wymagało od druha również nieustannej opieki psychologicznej, pozwoliło jednak na przeprowadzenie wywiadu medycznego – relacjonują strażacy z OSP KSRG Leszczyna za pośrednictwem Facebooka.

[INFO] Strażakiem się jest, a nie bywa! Kolejne zdarzenie gdzie nasi druhowie walczą o kruche życie znajdując się w...

Opublikowany przez OSP KSRG Leszczyna - Ochotnicza Straż Pożarna Środa, 10 kwietnia 2024

"Wielkie brawa i szacunek"

Po przyjeździe strażaków na miejsce poszkodowana została wyciągnięta z samochodu za pomocą narzędzi hydraulicznych. Ranną przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kobieta w stanie ciężkim, ale stabilnym trafiła do krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego. – Wielkie brawa i szacunek – skomentował zamieszczony na Facebooku post jeden z internautów. Druh Konrad swoim postępowaniem udowodnił, że strażakiem się jest, a nie bywa!

Źródło: OSP KSRG Leszczyna
Fot. Ilutracyjne/Pixabay/Screen z Facebooka

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka