czwartek, 11 lipca 2024 16:07

[WIDEO] Zaatakował swoja byłą śrubokrętem. Sprawca napadu w sklepie zatrzymany

Autor Marzena Gitler
[WIDEO] Zaatakował swoja byłą śrubokrętem. Sprawca napadu w sklepie zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach, w powiecie krakowskim zatrzymali 32-latka, który kilka dni temu napadł na swoja byłą partnerkę. Z młotkiem i śrubokrętem w rękach zaatakował ją w miejscu pracy - w jednym ze sklepów w powiecie krakowskim. Kobieta trafiła do szpitala z ranami głowy. Sprawcy za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywocie.

8 lipca br. wczesnym rankiem w jednym ze sklepów wielobranżowych na ternie powiatu krakowskiego mężczyzna pracownicę placówki, swoją byłą partnerkę. Kobieta została zraniona w głowę śrubokrętem. Napastnik miał też młotek, ale w ataku przeszkodzili trzej klienci, którzy ujęli sprawcę, gdy wybiegł już ze sklepu i wezwali na miejsce policję.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 32-letni mieszkaniec Krakowa. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła ranną kobietę i przetransportowała ją do szpitala. Na szczęście była partnerka mężczyzny doznała powierzchownych i niezagrażających życiu obrażeń głowy.

32-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W trakcie przesłuchania powiedział, że planował atak i się do niego przygotowywał. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a zebrany materiał przekazano do prokuratury.

9 lipca w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Śródmieście Wschód 32-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. Wczoraj (10 lipca br.) sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucany czyn 32-latkowi grozi mu nawet dożywocie.

fot. Fb. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, Mateusz Łysik/ Głos24

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka