wtorek, 1 lutego 2022 12:06

Zaczęło się od zerwania umowy, ale się udało! Plac Biskupi już po modernizacji. Co się zmieniło?

Autor Mirosław Haładyj
Zaczęło się od zerwania umowy, ale się udało! Plac Biskupi już po modernizacji. Co się zmieniło?

W dzielnicy I Stare Miasto od wielu miesięcy trwała przebudowa placu Biskupiego. Pierwszy wykonawca nie dotrzymał terminu i umowa z nim została zerwana. Nowy wykonawca zakończył już wszystkie roboty i 7 lutego przeprowadzony zostanie odbiór techniczny placu.

Z placu Biskupiego można już korzystać. Efekt prac modernizacyjnych, które zostały zrealizowane w pełni, ukaże dopiero wiosna, gdy plac pokryje zieleń. Miasto wtedy zaprezentuje go oficjalnie mieszkańcom, ale już teraz zmodernizowany plac Biskupi jest miejscem odpoczynku dla dorosłych i dzieci. Wszystko dzięki trzem specjalnym strefom. Pierwsza z nich, największa, parkowa, ciągnie się od ul. Asnyka – to nowe nasadzenia, ławki, oświetlenie i kosze na śmieci. Środkowa strefa to plac zabaw – trampoliny, ścianka zabawowa oraz miejsce do rysowania kredą czy gry w klasy. Natomiast strefa przy ul. Krowoderskiej to z kolei plac miejski z dekoracyjnym oświetleniem, ławkami oraz fontanną.

Miejsca postojowe zostały wyznaczone na ulicy Biskupiej i wokół placu. Pojawiły się też stojaki rowerowe, nowa nawierzchnia i chodniki.

Inwestycja kosztowała ok. 6,1 mln zł.

Inf.: UM Kraków|
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje