czwartek, 6 października 2022 11:11

Nietypowy telefon z banku. "Pracownik" zaczął śpiewać we wschodnim języku

Autor Patryk Trzaska
Nietypowy telefon z banku. "Pracownik" zaczął śpiewać we wschodnim języku

Odebrała telefon i dowiedziała się, że zaciągnęła kredyt na ponad 20 tysięcy złotych. Kiedy zadzwoniła na infolinię, rzekomy pracownik banku zaczął... śpiewać jej we wschodnim języku. Taka sytuacja przydarzyła się 32-latcę z Makowa Podhalańskiego (powiat suski). Jak skończyła się ta historia?

W poniedziałek (3 października) do Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim zgłosiła się 32-letka. Kobieta powiadomiła funkcjonariuszy, że dzień wcześniej skontaktował się z nią mężczyzna podający się za pracownika banku. Poinformował ją, że ktoś próbuje pobrać pieniądze z jej banku. By do tego nie doszło, poinformował ją o konieczności instalacji aplikacji uniemożliwiającej oszustom dostęp do kont bankowych, co umożliwić miało także ujawnienie oszusta.

Instruowana przez mężczyznę 32-latka nie podejrzewając podstępu, zainstalowała na swym smartfonie aplikację „QuickSupport”. Wówczas rzekomy pracownik bankowy poinformował ją o złożonym w jej imieniu na jej koncie bankowym wniosku o ponad dwudziestotysięczny kredyt. Według mężczyzny, dzięki współpracy z nim, po udzieleniu kredytu pieniądze zostaną zdalnie zwrócone do banku, ale dzięki temu oszust zostanie ujawniony.

32-latka  otrzymała na swój telefon informację o wniosku na zaciągnięcie kredytu. Oszust poprosił, by się rozłączyła i zadzwoniła na infolinię celem potwierdzenia, czy kredyt został udzielony. Kobieta otrzymała informację, że procedura jest w toku i kredyt jeszcze nie został jeszcze udzielony. Oszust ponownie zadzwonił do kobiety i gdy usłyszał, że kredyt jest jeszcze rozpatrywany, zaczął kobiecie … śpiewać we wschodnim języku.

Kobieta rozłączyła się z oszustem, a następnie skontaktowała się telefonicznie z operatorem infolinii bankowej, prosząc o anulowanie wniosku o kredyt. Następnie o całym zdarzeniu powiadomiła makowskich mundurowych. Sprawę prowadzą policjanci z Makowa Podhalańskiego, na chwilę obecną nie wiadomo, kto stoi za próbą wyłudzenia pieniędzy od 32-latki.

fot. Pixabay

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje