piątek, 1 grudnia 2023 14:11

Zakończono remont garaży przy remizie OSP w Zakrzowie

Autor Marzena Gitler
Zakończono remont garaży przy remizie OSP w Zakrzowie

Zakończono prace polegające na remoncie garaży na pojazdy bojowe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzowie. Na ten cel samorząd Gminy Wojnicz pozyskał środki od województwa małopolskiego.

Gmina Wojnicz zakończyła realizację zadania pod nazwą „Remont pomieszczeń garażowych w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej” w ramach programu „Małopolskie OSP 2023”, którego celem było uzyskanie odnowionych, bezpiecznych oraz w pełni funkcjonalnych pomieszczeń garażowych dla zabezpieczania sprzętu i samochodów, które znajdują się na wyposażeniu jednostki.

Projekt obejmował remont pomieszczeń garażowych, w tym remont posadzek, ścian oraz  roboty elektryczne. Wykonanie opisanych prac stworzyło lepsze warunki utrzymania gotowości bojowej strażaków i przyśpieszy wyjazd do akcji ratowniczo – gaśniczych. Gruntowny remont poprawił komfort i bezpieczeństwo pracy ratowników oraz przyczyni się do zabezpieczenia budynku przed degradacją.

Wartość wykonanych prac to kwota 152 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków województwa małopolskiego wyniosło 30 tys. zł.

inf. i fot. UG Wojnicz

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka