sobota, 23 stycznia 2021 16:22

Zakopane. Jedna z restauracji na Krupówkach otwarta!

Autor Wiktoria Mitura
Zakopane. Jedna z restauracji na Krupówkach otwarta!

Coraz więcej właścicieli otwiera swoje knajpy pomimo obostrzeń. W pierwszej otwartej restauracji na Krupówkach, w mgnieniu oka zapełniły się stoliki, a na deptaku ustawiła się duża kolejka.

Karczma „Góraleczka” na Krupówkach otwarła się dzisiaj. Zła sytuacja finansowa dała się we znaki nie tylko pracownikom, ale i również właścicielom.

- Zatrudniam prawie 40 osób, których nie chcę mieć na sumieniu. Codziennie ktoś przychodzi z płaczem, że nie ma na czynsz, na prąd, na wodę i to są te czynniki ludzkie, które spowodowały, że zdecydowaliśmy się na otwarcie tej restauracji. My nie dostaliśmy żadnego wsparcia, żadnej tarczy, ponieważ działamy od niedawna i nie możemy dłużej czekać, musimy płacić rachunki - mówi prezes.

Góraleczka to jedna z największych i najlepiej znanych restauracji na Krupówkach. Nawet uwzględniając reżim sanitarny mieści ponad 100 miejsc. – Odzyskane z przedwojennych starych chat góralskich elementy dekoracji ludowych czynią Karczmę Góraleczkę małym muzeum sztuki podhalańskiej – chwalą karczmę właściciele. Serwuje kuchnię regionalną bogatą w tradycyjne dania góralskie oraz klasyki kuchni polskiej. Do tego zapierający dech w piersiach widok na Krupówki. Dlatego nie ma się co dziwić, że z wypełnieniem karczmy gości nie było najmniejszego problemu. Ustawiła się nawet kolejka na zewnątrz.

Efektem działań "Wolnych Przedsiębiorców" dziś przy Krupówkach otworzyła się Karczma "Góraleczka". Do środka wpuszczani...

Opublikowany przez Bartłomiej Jurecki Sobota, 23 stycznia 2021

Reżim sanitarny jest zapewniony

Prezes podkreśla, że w restauracji obowiązuje reżim sanitarny. Do środka można wejść tylko w maseczkach ochronnych. Obowiązkowa jest również dezynfekcja dłoni. Po zajęciu stolików, klienci są proszeni o nie przemieszczenia się po restauracji.

- Otwierając lokal, mamy szansę, żeby przeżyć, żeby utrzymać rodzinę, dom, spłacić swoje zobowiązania, bo niestety nie mamy żadnej pomocy – mówił kierownik sali. Twierdził, że pracownicy nie mają już z czego żyć.

info: Radio Kraków, fot: Karczma Góraleczka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje