środa, 7 grudnia 2022 14:22

W środku nocy zakradł się do zaparkowanego przed ich domem auta. Działał szybko

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
W środku nocy zakradł się do zaparkowanego przed ich domem auta. Działał szybko

Sądeccy policjanci szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę, który ukradł gotówkę i kartę bankomatową, którą później płacił zbliżeniowo za zakupy. Profesjonalne działanie policjantów zostało docenione przez pokrzywdzonego, który przesłał do Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu pismo z podziękowaniami.

W nocy z 20 na 21 listopada na jednej z posesji w Nowym Sączu nieznany sprawca z zaparkowanego samochodu ukradł 600 złotych oraz kartę bankomatową. Kiedy kilka dni później próby znalezienia karty okazały się bezskuteczne, właściciel postanowił zgłosić sprawę sądeckiej policji. Dzięki intensywnym czynnościom podjętym przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sprawca został szybko ustalony i zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna do tego czasu wielokrotnie wykonywał transakcje zbliżeniowe kartą pokrzywdzonego, okradając jego konto na łączną sumę ponad 400 złotych. 29 listopada (tj. 4 dni od złożenia zawiadomienia) podejrzewany usłyszał od policjantów zarzuty kradzieży pieniędzy i karty bankomatowej oraz wielokrotnej płatności zbliżeniowo cudzą kartą, co jest przestępstwem kradzieży z włamaniem. Za popełnione czyny grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

Działania sądeckich policjantów, które zaowocowały szybkim ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy, zyskały uznanie pokrzywdzonego i jego małżonki. Sądeczanie w piśmie przesłanym do Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, insp. dra Krzysztofa Dymury, zwrócili się do niego m.in. takimi słowami: „Chcielibyśmy złożyć na Pana ręce serdeczne podziękowania za życzliwą, kompetentną oraz pomocną postawę pracowników Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. […] Jestem przekonany, że praca i zaangażowanie policjantów były na najwyższym poziomie. Proszę złożyć policjantom pracującym przy sprawie serdeczne podziękowania. […] Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i z całego serca dziękujemy”.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje