czwartek, 14 lipca 2022 10:00

Zamiast prawa jazdy miał przy sobie narkotyki. Nocny pościg ulicami Bochni

Autor Katarzyna Jamróz
Zamiast prawa jazdy miał przy sobie narkotyki. Nocny pościg ulicami Bochni

Nocny policyjny pościg w centrum Bochni skończył się zatrzymaniem 26-latka. Mężczyzna kierował samochodem mimo tego, że nie posiada prawa jazdy. Zamiast dokumentu dającego mu uprawnienia do kierowania pojazdami, policjanci znaleźli przy nim narkotyki w postaci metaafetaminy i mefedronu, a badanie na zawartość narkotyków w organizmie wykazało w jego organizmie obecność metaamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany.

Dzisiejszej nocy (14 lipca) tuż po godzinie 2, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego patrolujący teren Bochni, w okolicach centrum miasta zauważyli jadące z naprzeciwka, bez przedniej tablicy rejestracyjnej osobowe bmw. Policjanci zawrócili radiowóz i wydali kierującemu osobówką sygnały do zatrzymania pojazdu. Ten jednak je zlekceważył i natychmiast przyspieszył, podejmując ucieczkę przed oznakowanym radiowozem.

Pościg za nim nie trwał jednak zbyt długo. Bmw już ulicę dalej zatrzymało się na barierach oddzielających chodnik od jezdni. Kierujący porzucił samochód i rzucił się do ucieczki na piechotę, jednak bardzo szybko został zatrzymany. Podejmujący interwencję funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę  i potwierdzili dane osobowe.

Mundurowi u 26-latka z powiatu brzeskiego znaleźli narkotyki – ponad 4 gramy metaamfetaminy i 0,5 grama mefedronu. Mężczyzna został również przebadany na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Był trzeźwy, jednak badanie wykazało w jego organizmie obecność metaamfetaminy. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało także, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. 26-latek został zatrzymany. Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Inf./Fot. Małopolska Policja

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje