środa, 12 października 2022 09:17

Zamieszkaj we Włoszech już dziś - dlaczego to się opłaca?

Autor Artykuł sponsorowany
Zamieszkaj we Włoszech już dziś - dlaczego to się opłaca?

Na rynku nieruchomości prym wiodą domy we Włoszech. Są one relatywnie tanie w porównaniu z nieruchomościami ulokowanymi w innych miejscach na świecie. Wysoka opłacalność takich inwestycji wynika z kilku czynników. Lokalizacja jest jednym z nich. Rodzą się więc pytania o to, gdzie wykupić mieszkania w Italii i na co zwrócić uwagę w trakcie planowanej przeprowadzki. Czy znajomość języka włoskiego jest absolutną koniecznością w tym przypadku?

Gdzie kupić mieszkanie we Włoszech?

Italia przywodzi na myśl wąskie uliczki i zabytkową zabudowę. Zakup mieszkania utrzymanego w renesansowym stylu brzmi jak spełnienie najskrytszych marzeń. Taki lokal może uwzględniać też widok na morze. Właściciel nabytego obiektu doceni ten sielankowy, niepowtarzalny, śródziemnomorski klimat. Mieszkania we Włoszech oferują wrażenia estetyczne na naprawdę wysokim poziomie. Jedynym mankamentem jest konieczność poniesienia wkładu własnego w prace remontowe, ale jest to wydatek, który dość szybko się zwraca. Nieruchomości położone w miejscowościach nadmorskich są też dobrym pomysłem na inwestycję. Inwestorzy chętnie decydują się na wykupywanie mieszkań z widokiem na morze, myśląc o późniejszym ich wynajmowaniu. Jako że turyści chętnie spędzają czas w italskich kurortach, to interes się kręci.

Przeprowadzka do Włoch - co musisz wiedzieć?

Zakup nieruchomości we Włoszech rodzi pewne pytania dotyczące samego procesu. Czy przeprowadzając się do Italii, potrzebna jest znajomość języka włoskiego? W jaki sposób Włosi podchodzą do sprzedaży mieszkań obcokrajowcom? Na co zwrócić uwagę w trakcie realizacji zakupu domu?

  • Język włoski. Znajomość języka włoskiego      jest obligatoryjna i to z dwóch powodów. Po pierwsze, akty notarialne      spisywane są w języku urzędowym. Po drugie zakupując dom we Włoszech, można być pewnym sąsiedztwa.      Dobrosąsiedzkie stosunki są podstawą dobrego samopoczucia i komfortu      psychicznego.
  • Akt sprzedaży. Włosi udostępniają      nieruchomości na sprzedaż obcokrajowcom zamieszkałym na terenie Unii      Europejskiej. Nie muszą się oni okazywać pozwoleniem na pracę i wizą. W      przypadku nabywania lokalu we Włoszech ważne jest stałe zameldowanie na      terenie lokalnej gminy. Warto się o to zatroszczyć, ponieważ pozwala to      zminimalizować koszty nabycia nieruchomości. Nie powinno się odkupywać      mieszkania od osoby niebędącej prawnym właścicielem nieruchomości.
  • Lokalizacja. Jest jednym z czynników      kształtujących cenę domu. Umiejscowienie nieruchomości w centrum miasta      turystycznego, takiego jak, np. Florencja decyduje o wyższej cenie.
  • Metraż. Wielkość domu odgrywa      znaczącą rolę, tuż obok jego lokalizacji i stanu obiektu. Mieszkania z      większym metrażem są droższe od mniejszych lokali.

Uwzględniając powyższe czynniki, można śmiało nabyć domek we Włoszech i zaplanować rychłą przeprowadzkę do tego pięknego kraju. Korzyści wynikające z zakupu mieszkania w Italii są nieocenione. Zakup mieszkania w stylowej kamieniczce z widokiem na morze gwarantuje pozytywne wrażenie estetyczne, a szum fal koi nerwy.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje