środa, 30 października 2019 15:56

Zaskale. Wszyscy Święci odwiedzili seniorów ze „Smerku”

Autor Mirosław Haładyj
Zaskale. Wszyscy Święci odwiedzili seniorów ze „Smerku”

29 października do Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu zawitał niezwykły Orszak Wszystkich Świętych złożony z przedszkolaków uczęszczających do niepublicznego „Przedszkola z widokiem” w Zaskalu.

Świętowanie wigilii uroczystości Wszystkich Świętych, poprzez organizowanie orszaków świętych, jest uznawane za katolicką odpowiedzią na Halloween. Jak podkreślają ich organizatorzy celem jest propagowanie wartości chrześcijańskich poprzez ludzi świętych, którzy byli autorytetami często poświęcającymi swoje życie dla drugiego człowieka.

Właśnie jeden z takich orszaków odwiedził podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu. Był to jednak wyjątkowy i bardzo radosny orszak, bo składający się z pięciolatków, na co dzień uczęszczających do niepublicznego „Przedszkola z widokiem” w Zaskalu. Każde dziecko miało specjalnie na tę okazję uszyty kostium i przedstawiało postać innego świętego.

Program prowadzony przez panią Elżbietę Poniedziałek, przeplatany był wesołą muzyką i odmawianiem modlitwy różańcowej. Po zakończeniu przedstawienia każdy z mieszkańców domu otrzymał pamiątkowy różaniec wykonany przez dzieci. Orszak Wszystkich Świętych odwiedził również podopiecznych, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w spotkaniu na świetlicy. Na zakończenie nie zabrakło podziękowań i słodkiego poczęstunku.

Fot.: Józef Prokop DPS „Smrek” w Zaskalu

Inf.: Marcin Jagła „Przedszkole z widokiem” w Zaskalu

Podhale

Podhale - najnowsze informacje