sobota, 3 lipca 2021 10:16

Kraków. Ruszyła akcja wakacyjnych, plenerowych szczepień. W ten weekend - na Małym Rynku

Autor Marzena Gitler
Kraków. Ruszyła akcja wakacyjnych, plenerowych szczepień. W ten weekend - na Małym Rynku

W Krakowie rozpoczyna się wakacyjna, plenerowa akcja szczepień. W każdy letni weekend wszyscy chętni będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w specjalnie tworzonych punktach. Pierwsza właśnie trwa - 3 i jutro 4 lipca, można się zaszczepić na Małym Rynku.

Pierwsi chętni zgłosili się w sobotę do specjalnego punktu na Małym Rynku już  o godzinie 8.00. Akcja będzie prowadzona każdego dnia do wyczerpania szczepionek, jednak nie dłużej niż do godziny 20.00.

W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Każdego dnia będzie dostępnych 250 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta.

Szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Harmonogram akcji #KrakówSzczepi, tj. kolejne miejsca i terminy szczepień podawane będą na bieżąco i uzależnione są od dostępności szczepionek.

Mobilne punkty są organizowane, aby przyspieszyć proces szczepień w Krakowie. Punkty Szczepień Powszechnych prowadzone są na zlecenie gminy przez Miejskie Centrum Opieki w ramach akcji #KrakówSzczepi.

inf. i foto: krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje