poniedziałek, 10 sierpnia 2020 08:34

Zator: „Energylandia jest miejscem bezpiecznym dla Gości oraz pracowników”. Park rozrywki wydał oświadczenie

Autor Wiktoria Mitura
Zator: „Energylandia jest miejscem bezpiecznym dla Gości oraz pracowników”. Park rozrywki wydał oświadczenie

Kilka dni temu PSEE w Oświęcimiu wydał oświadczenie dotyczące parku rozrywki Energylandia. Informuje w nim, aby osoby, które były 28 lipca na terenie parku i mają objawy COVID-19 zgłosiły się do swoich jednostek Sanepidu. W odpowiedzi, Energylandia wydała oświadczenie.

"Park Rozrywki Energylandia jest miejscem  bezpiecznym dla Gości oraz pracowników. Od otwarcia sezonu w czerwcu  2020 na całym jego terenie są w pełni respektowane przedstawione przez  Ministerstwo Rozwoju i GIS wytyczne sanitarne w związku z  przeciwdziałaniem koronawirusowi. Zarówno  przed wejściem do Parku Rozrywki, jak i na jego terenie, obowiązują  stosowne zasady higieny i dezynfekcji. Wprowadzone procedury w nowym  reżimie sanitarnym dają gwarancje pełnej ochrony. Limit  1 osoby na 10 metrów kwadratowych powierzchni Parku Rozrywki przy  ogromnym obszarze Energylandii daje możliwość swobodnego poruszania się i  zabawy – przy jednoczesnym respektowaniu zasad sanitarnych, w tym  dotyczących zachowania stosownych odstępów.

Podkreślić  należy, że Energylandia znajduje się na terenie Gminy Zator, w której aktualnie nie ma osób zarażonych koronawirusem. Potwierdza to, zatem, że środki sanitarne wprowadzone i respektowane na terenie Gminy Zator,  przez lokalne władze, przedsiębiorców oraz mieszkańców, są skuteczne.

Komunikat Sanepidu w Oświęcimiu z 7 sierpnia 2020 r. jest procedurą standardową.

Nie  precyzuje jednak czy Gość który odwiedził Parku Rozrywki 28 lipca – w momencie pobytu – był zarażony, czy miał kontakt z taką osobą. W związku  z tym Energylandia zapewnia, że kadra Parku Rozrywki jest zdrowa, a  komunikat ten nie dotyczył żadnego z naszych pracowników. Z informacji  uzyskanych przez Park Rozrywki w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w  Oświęcimiu wynika, że o kontakt proszone są wyłącznie osoby, u których  potwierdzono objawy.

Energylandia  - jako jedyny park rozrywki w Polsce - do dezynfekcji używa nowoczesnych dronów, które po zamknięciu każdego dnia, dezynfekują teren  Park Rozrywki. Jest to jedna z kilku form dezynfekcji stosowanych w  Parku Rozrywki. Na wejściu do obiektu znajduje się również specjalna  kamera termowizyjna. Powołano również specjalną grupę dezynfekującą,  której zadaniem jest nieustanna dezynfekcja najczęściej dotykanych  powierzchni, w szczególności uchwytów, poręczy, klamek, czy siedzeń. W  Parku Rozrywki znajduje się obecnie kilkaset stacji do dezynfekcji  dłoni. Energylandia w możliwym maksymalnym zakresie wykorzystuje  wszelkie formy zabezpieczeń i środków sanitarnych w sposób najmniej  inwazyjny i najbardziej komfortowy dla Gości. Energylandia jest pewna, że dokłada szczególnej staranności, aby wizyta każdego Gościa była  bezpieczna w sytuacji epidemiologicznej, jaką mamy obecnie w kraju" - zapewnia rzecznik prasowy Kris Kojder.

foto: Energylandia

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje