poniedziałek, 2 listopada 2020 08:52

Zator. Zawieszono zajęcia w przedszkolu „Złota Rybka”

Autor Wiktoria Mitura
Zator. Zawieszono zajęcia w przedszkolu „Złota Rybka”

Z uwagi na wystąpienie zakażeń COVID-19 wśród pracowników Przedszkola Samorządowego "Złota Rybka", zawieszono zajęcia. Od dziś do co najmniej 6 listopada przedszkole będzie nieczynne.

Zajęcia w przedszkolu zostały zawieszone do końca tygodnia. Taką decyzję podjął burmistrz Zatora, który na podstawie wniosku dyrektora oraz konsultacji z Sanepidem postanowił zamknąć przedszkole.

Przyczyną takiej sytuacji jest wykrycie zakażeń koronawriusem wśród pracowników przedszkola. Sytuacja w placówce zagrażała zdrowiu dzieci. Jeśli sytuacja epidemiologiczna  w przedszkolu nie ulegnie poprawie istnieje możliwość przedłużenia zawieszenia zajęć.

Urząd Miasta Zatora informuje, że rodzic zdrowego dziecka może skorzystać tylko z zasiłku opiekuńczego na zasadach ogólnych określonych w ustawie o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

Z zasiłku opiekuńczego można obecnie skorzystać tylko w  przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły, a także w przypadku choroby niani, z którą rodzice mają zawartą umowę lub opiekuna dziennego – zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu rodzicowi dziecka do lat 8 przez łączny okres 60 dni w roku na wszystkie dzieci.

Zwracamy się z prośbą o monitorowanie stanu zdrowia dzieci w przypadku wystąpienia niepokojących objawów prosimy skontaktować się z lekarzem - pisze UM Zator.

info: UM Zator   foto: ilustracyjne

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje