poniedziałek, 26 czerwca 2023 12:20

Zatrzymał jadący radiowóz. Funkcjonariusze nie zawahali się pomóc

Autor Katarzyna Jamróz
Zatrzymał jadący radiowóz. Funkcjonariusze nie zawahali się pomóc

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce pomogli rannemu bocianowi, którego zauważył kierowca jadący drogą krajową nr 7. Ptak ze złamaną nogą trafił pod opiekę lekarza weterynarii i otrzymał fachową pomoc.

We wtorek (20 czerwca) mężczyzna jadący swoim samochodem krajową „siódemką” zauważył na poboczu leżącego bociana. – Okazało się, że ptak był ranny i miał problem z podniesieniem. Kierowca był obcokrajowcem i nie bardzo wiedział, co ma dalej zrobić. Widząc, że bocian cierpi zatrzymał jadący, w kierunku miejscowości Chyżne, radiowóz, którym jechali policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce. Funkcjonariusze od razu ruszyli z pomocą rannemu bocianowi. Ostrożnie przenieśli ptaka do radiowozu i przetransportowali do Jabłonki, gdzie przekazali lekarzowi weterynarii – informuje podkom. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa KPP w Nowym Targu.

Bocian miał dużo szczęścia, trafił w ręce lekarza, który pomaga dzikim zwierzętom i udziela im pierwszej pomocy. – Okazało się, że ptak miał otwarte złamanie nogi. Po udzieleniu pomocy i zaopatrzeniu ran został przekazany pracownikom ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie będzie wracał do zdrowia – dodaje rzeczniczka.

Policjanci podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, a gdy potrzeba niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują. Bywają sytuacje jak ta, że interweniują i pomagają nie tyko w ludzkiej sprawie. Gdy trzeba ruszą z pomocą każdemu żywemu stworzeniu.

Inf./Fot. KPP Podhale

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka