wtorek, 19 października 2021 10:50

Zatrzymali go tylko dzięki jej interwencji!

Autor Mirosław Haładyj
Zatrzymali go tylko dzięki jej interwencji!

Policjanci z suskiej drogówki zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu, który kierował samochodem, mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Jego jazdę ”zygzakiem” zauważyła jadąca za nim kobieta. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.

W sobotę (16 października) po godzinie 21:00 dyżurny z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Mini Cooper, który poruszał się „zygzakiem” i dwukrotnie o mały włos nie wjechałby do rowu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że pojazd miał jechać w kierunku Makowa Podhalańskiego.

Powiadomieni o sytuacji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd na drodze krajowej K28. Za kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec powiatu suskiego, a badania jego stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszającej. Mężczyzna miał prawie jeden promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo w czasie kontroli policjanci ustalili, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów i wysokiej kary finansowej grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności.

-Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo. Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod bezpłatny, numer alarmowy 112.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje