wtorek, 21 maja 2024 05:56

Zatrzymano 44 dowody rejestracyjne. Policjanci podsumowali nocną akcję w Krakowie

Autor Mirosław Haładyj
Zatrzymano 44 dowody rejestracyjne. Policjanci podsumowali nocną akcję w Krakowie

Policjanci z Krakowa ponownje przeprowadzili akcję przeciwdziałającą nielegalnym wyścigom.

W ramach akcji przeciwdziałającej nielegalnym wyścigom od początku majapolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie skontrolowali 467 pojazdów na terenie atolicy Małopolski.

W czasie minionego weekendu (18-19 maja) mundurowi skontrolowali 340 pojazdów i nałożyli 145 mandatów na kwotę ponad 150 tysięcy złotych.

-W 210 przypadkach stwierdzili przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W trakcie działań 22 kierujących zostało pouczonych, natomiast wobec 13 kierowców sporządzono dokumentację, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. Zatrzymano 44 dowody rejestracyjne i 5 praw jazdy. Dodatkowo w trakcie działań policjanci ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących oraz 3 kierujących pod wpływem środków odurzających. 4 osoby nie posiadały uprawnień do kierowania pojazdami, a 3 z nich miały sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

-przekazuje policja.

Funkcjonariusze donoszą, że rekordzistą okazał się kierowca, który 10 maja br. za popełnione wykroczenia drogowe otrzymał mandat na kwotę 11 tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka