poniedziałek, 25 maja 2020 11:36

Zawoja: Złodziej portfela z gotówką nie cieszył się długo z łupu

Autor Mirosław Haładyj
Zawoja: Złodziej portfela z gotówką nie cieszył się długo z łupu

Policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który wykorzystał nieuwagę i ukradł portfel pozostawiony na ladzie właściciela zawojskiego sklepu.

21 maja, późnym wieczorem do jednego ze sklepów w Zawoi przyszedł klient będący pod działaniem alkoholu, który poprosił o założenie karty do telefonu. Właściciel chętnie pomógł mężczyźnie, który tuż po tym opuścił sklep. Właściciel zorientował się, że nie ma jego portfela, którego chwile wcześniej pozostawił na ladzie. Szybko powiadomił o zdarzeniu patrol policji, któremu przekazał informacje, jak wyglądała sytuacja oraz co miało znajdować się w portfelu.

Dzielnicowy, który przyjechał na miejsce, udał się do miejsca zamieszkania klienta. Ten absolutnie zaprzeczał by taka sytuacja miała miejsce jednakże doświadczony policjant nie dał się przekonać. W trakcie przeszukania zajmowanych pomieszczeń ujawniono portfel wraz z dowodem osobistym, prawem jazdy oraz pieniędzmi w kwocie kilkuset złotych własności właściciela sklepu. Mężczyzna, który niedługo cieszył się łupem został zatrzymany, a skradzione mienie zostało odzyskane i trafi do właściciela. Postawiono zarzut kradzieży, za który grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje