wtorek, 18 kwietnia 2023 08:32

25-latek zasnął za kierownicą, czym otworzył "Puszkę Pandory". Zderzenie wielu aut, są ranni

Autor Norbert Kwiatkowski
25-latek zasnął za kierownicą, czym otworzył "Puszkę Pandory". Zderzenie wielu aut, są ranni

Do bardzo poważnego zdarzenia doszło we wtorek, o godzinie 6.20 w Jawiszowicach na ulicy Przecznej, gdzie doszło do zderzenia trzech pojazdów.

Jak wstępnie ustalili policjanci 25 – letni mieszkaniec gminy Kęty kierując samochodem marki Fiat Punto zasnął za kierownicą w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas gdzie uderzył w samochód marki Fiat Punto, którym kierowała 25 – letnia mieszkanka gminy Brzeszcze, a następnie uderzył w samochód dostawczy marki Fiat Talento, którym kierował 47 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Do szpitala na badania została przewieziona 25 – latka, której pojazd dachował.

Policja po raz kolejny przypomina, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć objawów zmęczenia. Jeśli prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje