poniedziałek, 5 grudnia 2022 11:00

[Aktualizacja] Within Temptation zagra dzisiaj w Gliwicach. Evanescence odwołuje swój występ

Autor Głos 24
[Aktualizacja] Within Temptation zagra dzisiaj w Gliwicach. Evanescence odwołuje swój występ

Within Temptation z uwodzącym muzyką i oszałamiającym wizualnie występem. Evanescence odwołuje występ w Gliwicach. Trasa Worlds Collide już dzisiaj, 5 grudnia zawita do Polski.

Aktualizacja 5.12.2022

Z powodów zdrowotnych Ame Lee, zespół Evanescence niestety nie wystąpi dzisiaj w Gliwicach. W zamian za to Smash Into Pieces i Within Temptation zagrają dłużej. Jest możliwość zwrotu biletów do 10 stycznia 2023 r.

Poniżej treść oświadczenia zespołu Evanescencce:

Do naszych drogich przyjaciół w Polsce,Jesteśmy absolutnie załamani, że nie będziemy mogli zagrać dla was dzisiaj wieczorem. Naszą ekipę nieustannie nęka choroba, która mimo wszelkich działań zapobiegawczych, właśnie opanowała mój głos. Mój lekarz powiedział, że w takim stanie nie mogę występować, jeśli nie chcę go uszkodzić, więc robię wszystko, co mogę, żeby wyzdrowieć, byśmy mogli dokończyć tę trasę. Wiem, że jesteście rozczarowani, uwierzcie mi, że my też jesteśmy, to jest po prostu jedna z tych rzeczy, które są poza naszą kontrolą. Czekaliśmy na ten koncert od dłuższego czasu i już szukamy sposobów, by wam to wynagrodzić. Pamiętamy o Was, jesteśmy Wam wdzięczni za to, że znów nas tu sprowadziliście, że słuchacie naszej muzyki, że Wasze serca są na nas otwarte, wiemy co to znaczy. Obiecujemy, że wrócimy. Póki co głowa do góry, bądźcie silni, keep rockin'!Z wielką miłością,Amy, Troy, Will, Tim i Emma.
Czasówka dzisiejszego koncertu Within Temptation
Czasówka dzisiejszego koncertu Within Temptation/Fot: Mystic Coalition

„Przebili wszystko, na co miałem nadzieję”, „Jedno z najbardziej spektakularnych metalowych widowisk w tym roku” – w takim tonie angielska prasa relacjonuje wspólne koncerty Within Temptation i Evanescence, które właśnie przetaczają się przez Europę. Można sprawdzić w „Express”, „Kerrangu” albo brytyjskim „Metal Hammerze”. Ale najlepiej sprawdzić na żywo, w Gliwicach, już 5 grudnia!

W połowie lat 90. cała metalowa Europa kipiała testosteronem, black metal walczył o prymat z death metalem. Narodzony w tamtym czasie holenderski zespół Within Temptation ruszył pod prąd. Za mikrofonem stanęła Sharon den Adel, śpiewająca pięknym, pełnym głosem, a kompozycje grupy opierały się na chwytliwych melodiach i krystalicznie czystej, ale potężnej, wręcz bombastycznej produkcji.

Z biegiem czasu okazało się, że nawet rozległe terytorium symfonicznego metalu jest dla Within Temptation za ciasne i zespół równie śmiało sięgał po wpływy popu z lat 80. – weźmy choćby cover Frankie Goes to Hollywood – jak i inspiracje wykraczające daleko poza metalowe, czy nawet rockowe terytorium, czego dowodem współpraca z amerykańskim raperem Xzibitem. Zresztą, żeby daleko nie szukać, mają też na koncie singel – „Whole World is Watching” – z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego.

Również pojawienie się Evanescence było prawdziwym objawieniem. Tym bardziej, że zaczęło się od trzęsienia ziemi – singel „Bring Me To Life” nie tylko katapultował zespół na szczyt (Grammy od razu za debiut nie zdarza się co dzień), ale w ogóle przywrócił światu wiarę w moc rocka, który na początku XXI wieku wydawał się w odwrocie.

Evanescence robili to inaczej niż wszyscy, łącząc numetalowe ciosy z gotyckim zasępieniem, ale robili dobrze. O takim atucie jak Amy Lee, czyli jeden z najlepszych kobiecych głosów w rocku i metalu, nawet nie wspominamy… Nic dziwnego, że już po trzech znakomicie przyjętych albumach – „Fallen” (2003), „The Open Door” (2006) i „Evanescence” (2011) – grupa ugruntowała swoją pozycję, jako jednego z najważniejszych nowych zjawisk na amerykańskiej scenie muzyki gitarowej. Na kolejną płytę Evanescence czekaliśmy prawie dekadę – „The Bitter Truth” ukazała się wiosną 2021 roku i była idealnym comebackiem. Jak pisał brytyjski „Metal Hammer”, połączeniem tego, co „emocjonalne, wzruszające i nieco przesadzone, mieszczącym się pomiędzy tym, co odważne i co dobrze znane”.

Gościem specjalnym koncertu będzie grupa Smash Into Pieces, jedna z najgorętszych nazw w skandynawskim alternatywnym rocku. Muzyka szwedzkiego kwartetu wymyka się kategoryzacjom – bo usłyszycie tu i mocne riffy, i taneczne rytmy, i elektroniczny puls – a teksty wybiegają daleko w przyszłość. Wystarczy zanurzyć się w cyfrowy świat wykreowany na płycie "ARCADIA", by dać się porwać tej wizji. W wersji live dodatkowo spotęgowanej przez show łączący technologiczne smaczki z rockowym żywiołem.

Bilety na koncert są dostępne na Knock Out Music Store, eBilet.pl

Zapraszamy również na inne imprezy:

Kultura

Kultura - najnowsze informacje

Rozrywka