piątek, 9 grudnia 2022 09:18

[AKTUALIZACJA] Komunikacyjny paraliż z winy motorniczego. Tłumy na przystankach

Autor Mirosław Haładyj
[AKTUALIZACJA] Komunikacyjny paraliż z winy motorniczego. Tłumy na przystankach

Do zderzenia tramwaju z samochodem dostawczym doszło na ul. Grota Roweckiego w Krakowie. Z ustaleń policji wynika, że winnym wypadkowi był motorniczy.

Piotr Szpiech z zespołu prasowego KMP poinformował, że zderzenie tramwaju z samochodem dostawczym było winą motorniczego:

– Do zderzenie doszło około 9:15. Motorniczy kierujący tramwajem jadącym w kierunku Czerwone Maki nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i zderzył się z wyjeżdżającym z ulicy Gronostajowej pojazdem dostawczym marki Renault. Na miejsce przybyło pogotowie, jednak nikt nie został poszkodowany i nie odniósł obrażeń. Całe zdarzenie zakończyło się ukaraniem motorniczego mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Ruch tramwajowy, był wstrzymany przez pewien czas, natomiast obecnie został już przywrócony.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, poinformowało o wznowieniu ruchu tramwajowego na ul. Grota Roweckiego. Możliwe są jednak zakłócenia w kursowaniu linii 11, 17, 18, 52.

***

W związku ze zderzeniem tramwaju z samochodem osobowym (kierunek Czerwone Maki) ruch został zatrzymany. Linie tramwajowe 11,17,18,52 kierowane na trasy objazdowe.
- linie 17 zawracane w Łagiewnikach
- linie 11,18,52 kierowane do Borku Fałęckiego.
Zastępcza komunikacja autobusowa Łagiewniki - Czerwone Maki P+R.

Czytelnicy informują o wstrzymaniu kursowaniu komunikacji miejskiej:

–  Nie jeżdżą żadne tramwaje, komunikacja zastępcza okazyjnie. Na przystankach gromadzi się tłum.

Inf.: MPK
Fot.: Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje