sobota, 3 lutego 2024 14:40

Zginęła właścicielka i jej pies. Tragiczny pożar w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Zginęła właścicielka i jej pies. Tragiczny pożar w Krakowie

Tragicznie rozpoczął się weekend w Krakowie. W pożarze przy ul. Mazowieckiej zginęła starsza kobieta i jej pies.

W piątek, 2 lutego po godzinie 15 na 112 zadzwonili sąsiedzi, zaniepokojeni dymem, który pojawił się w czteropiętrowym bloku przy ul. Mazowieckiej, na krakowskiej Krowodrzy. Jak się okazało, pożar wybuchł w jednym z mieszkań na ostatnim piętrze.

W zadymionym pomieszczeniu strażacy znaleźli nieprzytomną właścicielkę. Kobieta została wyniesiona z mieszkania i przekazana ratownikom medycznym, jednak nie udało się jej uratować. W mieszkaniu 60-latki znaleziono też ciało jej psa.  Z bloku została ewakuowana również sąsiadka kobiety. Na szczęście nic jej się nie stało.

Jak ustalili strażacy, pożar, który wybuchł przy ul. Mazowieckiej był to tzw. pożar ukryty. Nie towarzyszy mu wybuch ognia, bo tli się on w pustej przestrzeni wewnątrz ścian, stropów czy podłogi. Takie pożary są bardzo niebezpieczne, bo zanim zostaną zauważone, wydziela się często śmiertelny tlenek węgla.

Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej - około 20 strażaków, w tym załoga obsługująca wóz bojowy z długą drabiną z JRG 3 w Krakowie. Wezwano też zespoły ratownictwa medycznego oraz policję. Strażacy zlokalizowali zarzewie ognia i opanowali żywioł. Okazało się, że ograniczony był tylko do jednego pomieszczenia. Jak doszło do pożaru, w którym zginęła mieszkanka Krakowa i jej pies, ustali policyjne śledztwo.

#aktualne #krakow #pozar 🔴Kraków🔴 Ul.Mazowiecka - doszło do pożaru mieszkania, trwa akcja gaśnicza straży pożarnej,...

Opublikowany przez Patrol998-Małopolska Piątek, 2 lutego 2024

fot. Fb. Patrol998-Małopolska, pixabay.com

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka