czwartek, 18 maja 2023 12:44

Zignorował przepisy i potrącił kobietę na pasach. Poobijana trafiła do szpitala

Autor Patryk Trzaska
Zignorował przepisy i potrącił  kobietę na pasach. Poobijana trafiła do szpitala

Wystarczyła chwila nieuwagi. 61-latek nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na pasach i potrącił ją. Siła uderzenia była na tyle dużą, że poobijana kobieta trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Z kolei mężczyznę czekają dotkliwe konsekwencje.  

Wczoraj (17 maja) po godzinie 9:00 oficer dyżurny makowskiego komisariatu Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło na ul. 3 Maja w Makowie Podhalańskim (powiat suski). 61-letni kierujący samochodem marki Nissan, poruszający się w kierunku Białki zbliżając się do przejścia  dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej  się na pasach kobiecie i ją potrącił.

Kobieta po zderzeniu z nissanem potrzebowała pomocy medycznej, dlatego też szybko  została zabrana przez załogę pogotowia. Na szczęście, po badaniach okazało się, że poza potłuczeniami, nie doznała poważnych  obrażeń ciała.

Policjanci na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości 61-latka, którego badanie wykazało, że jest trzeźwy. Po otrzymaniu informacji ze szpitala, na temat stanu zdrowia pieszej,  policjanci nałożyli mandat na kierowcę w kwocie 3000 zł i 15  punktów karnych w związku z niezachowaniem ostrożności na drodze.

fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka