piątek, 23 stycznia 2026 10:00, aktualizacja 2 godziny temu

Złożył wniosek o pobyt i pracę, ale nie pracował. Teraz musi opuścić Polskę

Złożył wniosek o pobyt i pracę, ale nie pracował. Teraz musi opuścić Polskę

W czwartek, 22 stycznia, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie przeprowadzili na terenie stolicy Małopolski kontrolę legalności pobytu 30-letniego obywatela Kolumbii.

Jak ustalono, mężczyzna po przyjeździe do Polski złożył do Wojewody Pomorskiego wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę. Mimo upływu czasu, do dnia kontroli nie podjął jednak żadnej pracy zarobkowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas czynności kontrolnych cudzoziemiec nie był w stanie wykazać posiadania środków finansowych pozwalających na utrzymanie się w Polsce. Oświadczył również, że obecnie nie poszukuje zatrudnienia.

W związku z niespełnieniem warunków deklarowanego celu pobytu, Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie wydał decyzję o zobowiązaniu obywatela Kolumbii do powrotu. Jednocześnie orzeczono wobec niego zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP oraz strefy Schengen na okres 6 miesięcy.

Foto: Karpacki Oddział SG

Twórz portal informacyjny razem z nami!

Byłeś świadkiem wypadku? Masz ważną informację lub problem, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z naszą Szybką Linią Głos24!

Zadzwoń do dyżurującego dziennikarza, zostaw wiadomość głosową lub prześlij zdjęcia i opis sytuacji przez WhatsApp lub maila.

WhatsApp/Telefon: 666 97 24 24

Mail: kontakt@glos24.pl

Obserwuj nas w Google News

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka