czwartek, 15 czerwca 2023 16:52

Kraków. Zmarł prof. Michał Drożdż. Wykładowca miał 65 lat

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Zmarł prof. Michał Drożdż. Wykładowca miał 65 lat

W wieku 65 lat zmarł ks. profesor Michał Drożdż - filozof, teolog, medioznawca, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Ks. profesor Michał Drożdż zmarł w czwartek (15 czerwca) po ciężkiej chorobie.

-Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Ks. prof. dr hab. Michała Drożdża, dziekana Wydziału Nauk Społecznych i dyrektora Akademickiego Centrum Medialnego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wybitny duchowny, teolog, filozof, medioznawca, profesor nauk społecznych, członek Rady Programowej TVP, odszedł od nas 15 czerwca 2023 roku -przekazał w mediach społecznościowych Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Ks. prof. Michał Drożdż

Urodził się w 19 lutego 1958 r. w Nowym Sączu. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 1983 r. W tym samym roku uzyskał magisterium na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Był absolwentem Journalism nad Social Communications na Politycw Federalnej w Zurychu.

Michał Drożdż był jednym z założycieli kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Zainicjował organizowaną co roku Międzynarodową Konferencję Etyki Mediów.

Był również członkiem Rady Programowej TVP oraz TVP3 Kraków.

Fot.: UJPII

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka