środa, 1 marca 2023 12:28

Znęcał się nad żoną, później pobił jej ojca. Ktoś musiał przerwać ten koszmar...

Autor Norbert Kwiatkowski
Znęcał się nad żoną, później pobił jej ojca. Ktoś musiał przerwać ten koszmar...

Przemoc domowa to niestety wciąż duży problem, z którym mogą się borykać osoby nawet z naszego najbliższego otoczenia. W gminie Polanka Wielka, 34-letni mężczyzna został  zatrzymany w sprawie podejrzenia o znęcanie nad żoną oraz pobicie teścia.

25 lutego, tuż przed godziną 9, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego zachowania mieszkańca Polanki Wielkiej wobec swojej 30 – letniej żony oraz pobicia jej 58 – letniego ojca, który wstawił się w obronie córki.

Pod wskazany adres natychmiast udał się policyjny patrol. W domu policjanci zastali zgłaszającą, jej ojca, który posiadał obrażenia ciała wskazujące na pobicie oraz nietrzeźwego męża kobiety. Mundurowi natychmiast obezwładnili agresora, następnie na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe, po czym udzielili pierwszej pomocy pobitemu mężczyźnie.

Poszkodowany 58 – latek pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na badania do szpitala. Natomiast sprawca przemocy trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych  oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu.

Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy na podstawie zebranych dowodów przedstawili zatrzymanemu zarzuty:  znęcania fizycznego i psychicznego nad żoną, którego dopuszczał się od roku najczęściej będąc pod wpływem alkoholu, gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała teścia. Ponadto funkcjonariusze wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.

W poniedziałek podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty prokuratorskie oraz postanowienie o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Po opuszczeniu Prokuratury  Rejonowej w Oświęcimiu  podejrzany w asyście policjantów  udał się do miejsca zamieszkania, z którego zabrał rzeczy osobiste. Został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach, w których może znaleźć schronienie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym.
Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta, dzięki której pokrzywdzona uzyska pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej, natomiast sprawca zostanie objęty nadzorem dzielnicowego. Za znęcanie psychiczne nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto: zdjęcie poglądowe/policja.pl

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje