piątek, 18 lutego 2022 06:34

Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi chcą dodatku covidowego

Autor Mirosław Haładyj
Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi chcą dodatku covidowego

Sławomir Broniarz, prezes ZNP zwrócił się do Premiera RP o dodatek covidowy dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce wywalczyć dla nauczycieli, pracowników administracji oraz obsługi dodatku covidowego. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz motywuje zwrócenie się w tej sprawie do premiera faktem, iż w wielu „państwach europejskich dodatek covidowy został wypłacony nauczycielom na takich samych zasadach, na jakich objęto tym świadczeniem zawody medyczne”. Przewodniczący ZNP podaje przykład Niemiec, gdzie pedagodzy otrzymali nie tylko podwyżkę w wysokości 2,8 procent, ale także wolną od podatku premię COVID-19 w wysokości 1300 euro.

Broniarz podkreśla, że polscy nauczyciele nie dostali od rządu wsparcia, mimo że wciąż pracują w warunkach podwyższonego ryzyka zakażenia.

- W Polsce nauczyciele i pracownicy jednostek systemu oświaty nie otrzymali żadnego wsparcia związanego z częściowym zrekompensowaniem negatywnych skutków pracy w okresie pandemii – mimo, że nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkół i przedszkoli pracowali, a także nadal pracują w warunkach podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem- reasumuje Broniarz.

Inf.: portaloswiatowy

Fot.: gov.pl


Polska

Polska - najnowsze informacje