niedziela, 8 listopada 2020 18:03

Żołnierze pomagają brzeskiemu szpitalowi!

Autor Mirosław Haładyj
Żołnierze pomagają brzeskiemu szpitalowi!

Brzeski szpital w walce z Covid-19 wspierają mundurowi. Do placówki zostali oddelegowani dwaj żołnierze z Jednostki Wojskowej w Sieradzu i Krakowie, którzy od zeszłego tygodnia pomagają w pracy mobilnego punktu pobrań.

Żołnierze, po przeszkoleniu, przejęli na siebie obsługę mobilnego punkt pobrań.

Dzięki ich pomocy, personel szpitala mógł wrócić na swoje dotychczasowe stanowiska przy udzielaniu świadczeń w szpitalu. Za co im serdecznie dziękujemy!

– czytamy na stronie szpitala.

Mobilny Punkt Pobrań mieści się w zielonym namiocie przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym tuż obok lądowiska. Jest czynny przez siedem dni w tygodniu. Dziennie pobierane jest tu około 120 wymazów.

Z badania w kierunku SARS-CoV-2 mogą skorzystać pacjenci kierowani do badania przez lekarza POZ, pacjenci kierowani przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, pracownicy sezonowi, kierowani przez KRUS oraz pacjenci komercyjni.

Warto pamiętać, że w mobilnym punkcie pobierany jest jedynie materiał do badania wykrywającego obecność wirusa SARS-CoV-2. Wyniki badania są dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania mobilnego punktu pobrań dostępne są na stronie szpitala.

Czytaj więcej:

Brzeski szpital prawie pełny. Gdzie teraz są hejterzy?
W Brzesku w ciągu ostatnich tygodnia (dane na dzień 6 listopada) przybyło 328 zakażonych, Mimo rekordy, który padł 4 listopada (107 nowych przypadków) powiat i tak nieźle radzi sobie w porównaniu do innych regionów Małopolski. Nie mniej w obliczu ilości zarażeń, które w skali kraju sięgają 30 tysięc…
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: SPZOZ w Brzesku

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje