sobota, 9 kwietnia 2022 13:43

Zostawiła portfel w kurtce. Postanowił wykorzystać okazję

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Zostawiła portfel w kurtce. Postanowił wykorzystać okazję

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grybowie bardzo szybko zatrzymali mężczyznę, który ukradł portfel wraz z kartą bankomatową i dokumentami. Skradzione przedmioty zostały odzyskane i przekazane prawowitej właścicielce, a 38-latek usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło 5 kwietnia w jednej z placówek medycznych na terenie Grybowa. W tym dniu, około godziny 9:40 policjanci zostali powiadomieni przez pokrzywdzoną, że w poczekalni budynku z kieszeni jej kurtki został zabrany portfel z dowodem osobistym, prawem jazdy i kartą bankomatową.

Po przybyciu patrolu we wskazane miejsce policjanci natychmiast podjęli czynności, aby wyjaśnić sprawę tej kradzieży. Po przejrzeniu zapisu kamer monitoringu placówki okazało się, że dopuścił się jej 38-letni grybowianin, znany już stróżom prawa z wcześniejszych interwencji. Policjanci ruszyli w teren w poszukiwaniu sprawcy, który wkrótce został zatrzymany przez nich na jednej z ulic Grybowa. Mundurowi przewieźli 38-latka do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży, w tym kradzieży dokumentów.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei skradziony portfel wraz z całą zawartością został odnaleziony przez policjantów w rejonie parku, po czym przekazany prawowitej właścicielce.

Inf.: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje