czwartek, 22 grudnia 2022 16:38

Kraków. Zwolnili go za cytowanie Biblii. Wraca do pracy

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Zwolnili go za cytowanie Biblii. Wraca do pracy

Pełnomocnik zwolnionego przez krakowski sklep Ikea Janusza Komendy opublikował w mediach społecznościowych informację o przywróceniu mężczyzny do pracy.

Janusz Komenda został zwolniony z Ikei za cytowanie Biblii. Jego pełnomocnik, adwokat Maciej Kryczka, za pośrednictwem Twittera przekazał, że Komenda został przywrócony do pracy:

– Janusz Komenda został przywrócony do pracy w Ikea. Sąd uwzględnił powództwo prawników Ordo Iuris, z którego wynikało, że jego zwolnienie za cytowanie Biblii i opinie o środowisku LGBT jest bezprawne.

Wpis dotyczący homofobii

Ikea zamieściła w maju 2019 r. komunikat dotyczący „Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii”. Janusz Komenda w wewnętrznej sieci przeznaczonej do komunikacji napisał:

– Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia.

Następnie zacytował Pismo Święte („Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich” i „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich”). Po zamieszczonym wpisie Janusz Komenda został zwolniony. Postanowił w sądzie pracy walczyć o uznanie wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne.

22 grudnia 2022 r. adwokat Maciej Kryczka przekazał, że Janusz Komenda został przywrócony do pracy.

W tym samym czasie Sąd Okręgowy w Krakowie uniewinnił Katarzynę N. oskarżoną o dyskryminację wyznaniową przy zwolnieniu Janusza Komendy.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje