czwartek, 15 czerwca 2023 09:00

Zwyrodnialec rozrzucił kawałki parówek, w których były... gwoździe. Niestety jego ofiarą padł jeden z psów

Autor Norbert Kwiatkowski
Zwyrodnialec rozrzucił kawałki parówek, w których były... gwoździe. Niestety jego ofiarą padł jeden z psów

Trwają poszukiwania sprawcy, który w na terenie Chełmka (powiat oświęcimski) rozrzucił smaczki i parówki, w których znajdowały się... gwoździe. Niestety ofiarą agresora padł pies mieszkanki Chełmka.

12 czerwca policjanci z Chełmka otrzymali nietypowe zgłoszenie od jednej z mieszkanek tej miejscowości  na temat szkody wyrządzonej zwierzęciu. Z zeznań kobiety wynikało, że podczas spaceru w rejonie osiedla przy ulicy Powstańców Śląskich jej pies zjadł kawałek parówki, w którym znajdowały się gwoździe. Gdy kobieta zauważyła, że pies czuje się źle natychmiast udała się z nim do weterynarza. Na szczęście, podczas zabiegu weterynarz z żołądka zwierzęcia wyjął parówkę, w której znajdowały się gwoździe.

W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie z Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat więzienia.

Policjanci poszukują sprawcy tego karygodnego czynu, narażającego zwierzęta na ogromny ból i cierpienie. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu personaliów sprawcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w  Oświęcimiu pod numer telefonu 47 83 26 280, Komisariatem Policji w Chełmku pod numer 47 83 26 450 lub pod numer alarmowy 112. Policjanci zapewniają anonimowość.

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka