niedziela, 18 grudnia 2022 09:50

Żywa szopka w krakowskim zoo. Co i kiedy można zobaczyć?

Autor Patryk Trzaska
Żywa szopka w krakowskim zoo. Co i kiedy można zobaczyć?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Tak jak w latach ubiegłych o atmosferę bożonarodzeniową postanowiło zadbać krakowskie ZOO. 25 i 26 grudnia w godz. 12-14 można będzie odwiedzić Świętą Rodzinę w krakowskim ogrodzie zoologicznym. Odświętna szopka stanie w Mini-ZOO.

Razem ze Świętą Rodziną na zwiedzających w krakowskim ZOO czekać będą owce kameruńskie i osiołek. Wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia podkreślą udekorowane ekologicznie choinki i najpiękniejsze kolędy.

ZOO przygotowało marchewkę, którą można będzie karmić wszystkich mieszkańców Mini-ZOO: alpaki, kózki karłowate, lamy, kozy walizerskie, mundżaki chińskie i kucyki. Można też podglądać silki gołoszyjki, perliczki, feniksy i bażanty eliota.

Zobacz: Osiołek, kozy i alpaki - żywa szopka znowu czeka na odwiedzjących [WIDEO]

Oprócz żywej szopki w Żyrafiarni zobaczymy jedną z 40 szopek krakowskich, eksponowanych w przestrzeni miejskiej w ramach projektu „Wokół szopki". Tym razem to wyróżnione w 1991 roku, kunsztowne dzieło Stanisława Paczyńskiego.  

Świąteczna wizyta w ZOO to także okazja do zobaczenia zwierząt lubiących zimowe klimaty np. koni Przewalskiego, wielbłądów, manuli, owiec arui, lisów polarnych, tygrysów i panter śnieżnych. W bezwietrzne dni pojawiają się także zebry, niektóre antylopy, a nawet słonie

Dla tych, którzy zmarzną podczas wizyty w ZOO będzie możliwość wybrania się do ciepłych obiektów: żyrafiarni, pawilonu nocnych zwierząt, małpiarni czy egzotarium.

ZOO jest czynne w godz. 9-14. Zwiedzać można do godz. 15.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje