piątek, 27 października 2023 05:51

12-latek nie wrócił do domu po lekcjach. Na poszukiwania ruszyli mundurowi

Autor Mirosław Haładyj
12-latek nie wrócił do domu po lekcjach. Na poszukiwania ruszyli mundurowi

Krakowscy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu 12-latka natychmiast zorganizowali akcję poszukiwawczą. Patrolując ulice miasta, na jednej z nich zobaczyli idącego chodnikiem chłopca. 12-latek został przekazany pod opiekę jednego z rodziców.

25 października, po godzinie 17 policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie otrzymali telefoniczne zgłoszenie od zaniepokojonego ojca, którego 12-letni syn, dwie godziny wcześniej, wyszedł ze szkoły znajdującej się na terenie jednego z nowohuckich osiedli. Chłopiec nie wrócił do domu po lekcjach, nie było też z nim kontaktu. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze, w które zaangażowany został policyjny przewodnik z psem tropiącym. Komunikat z rysopisem dziecka rozesłany został do wszystkich policyjnych jednostek w Krakowie, a także do dyspozytora komunikacji miejskiej i dyżurnego Straży Miejskiej.

W toku tych działań policjanci ustalili, że 12-latek w szkole zostawił swoje rzeczy, w tym telefon komórkowy oraz plecak. Jednocześnie policjanci powzięli informację o tym, że chłopiec planował ucieczkę.

Policyjne załogi wyruszyły w teren i, patrolując kolejne ulice, rozszerzały rejon poszukiwań. Kilkadziesiąt minut później, jeden z patroli w rejonie Czyżyn zauważył idącego chodnikiem chłopca, którego wygląd pasował do rysopisu podanego przez rodzica. Jak się okazało, dzieckiem tym był poszukiwany 12-latek.

Funkcjonariusze w trosce o zdrowie młodego człowieka wezwali pogotowie. Medycy przebadali chłopca stwierdzając, że nic mu się nie stało i nie wymaga hospitalizacji. W związku z tym 12-latek został przekazany pod opiekę ojca, który również pojawił się na miejscu.

Inf. KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka