środa, 27 kwietnia 2022 13:00

14 osób poszkodowanych, 9 w szpitalach. "W stojące busy uderzył nadjeżdżający samochód ciężarowy"

Autor Katarzyna Jamróz
14 osób poszkodowanych, 9 w szpitalach. "W stojące busy uderzył nadjeżdżający samochód ciężarowy"

Znamy szczegóły porannego wypadku na autostradzie A4, który miał miejsce na 510 km w kierunku Krakowa, na wysokości Starych Żukowic. W zdarzeniu wzięło udział 14 osób, z czego 9 trafiło do okolicznych szpitali. Z wstępnych ustaleń rannym nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia.

W środę (27 kwietnia) około godziny 6.30 wpłynęła informacja o wypadku drogowym na tarnowskim odcinku autostrady w rejonie Starych Żukowic. W zdarzeniu drogowym brały udział trzy samochody, w tym dwa busy, w których podróżowało w sumie 13 osób oraz samochód ciężarowy z naczepą. Z ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca busa zatrzymał samochód na pasie awaryjnym autostrady na wysokości 510 km, w związku z awarią koła. Podróżujący z nim pasażerowie opuścili pojazd, a kierowca wymieniał uszkodzone koło. Do pojazdu dojechał kolejny samochód bus z przestrzenią ładunkową, w którym jechali pracownicy tej samej firmy i mieli jechać na tę samą budowę. Oba samochody stały na pasie awaryjnym.

– Około godziny 6.30 kierowca pierwszego pojazdu skończył pracę, a pracownicy wsiadali do jego samochodu. W tym momencie w stojące busy uderzył nadjeżdżający samochód ciężarowy z naczepą wbijając jednego z nich w bariery energochłonne po prawej stronie autostrady. Natomiast drugi pojazd został wypchnięty na lewą jej stronę i zatrzymał się na pasie zieleni oddzielające pasy ruchy przy barierach energochłonnych, po lewej stronie drogi w kierunku do Krakowa. Samochód ciężarowy „złożył się” i stanął w poprzek nitki autostradowej w kierunku Krakowa, tarasując całkowicie możliwość przejazdu. W wyniku wypadku do szpitali w regionie tarnowskim trafiło w sumie 9 osób z różnymi obrażeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi

– informuje policja.

Wstępne informacje wskazują, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Autostrada w kierunku Krakowa była całkowicie nieprzejezdna do godziny 11.00. Utrudnienia w rejonie wypadku miały miejsce również na nitce w kierunku Rzeszowa w związku z udzielaniem pomocy medycznej poszkodowanym oraz ustawieniu wozów straży pożarnej, policji i karetek pogotowia przy lewej krawędzi drogi.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy zorganizowali możliwość wyjechania z zatoru dla pojazdów osobowych drogą techniczną wzdłuż autostrady do węzła Tarnów-Centrum, dla samochodów ciężarowych i autobusów zostały rozpięte bariery oddzielające pasy autostrady. Kierowcy mogli zawrócić do węzła Dębica, a następnie kontynuować podróż drogą krajową 94 „starą czwórką” do Tarnowa i wrócić na autostradę węzłem Tarnów-Centrum.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje