środa, 27 maja 2020 13:16

150 tys. zł dla seniorów z gminy Dębno

Autor Mirosław Haładyj
150 tys. zł dla seniorów z gminy Dębno

Gmina Dębno otrzymała kolejne wsparcie finansowe w wysokości 150 tysięcy złotych od Wojewody Małopolskiego na utworzenie placówki wsparcia dla osób starszych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +”.

Klub Seniora  przeznaczony będzie dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Znajdować się będzie w centrum Dębna w miejscu dostępnym dla seniorów, w okolicy instytucji publicznych takich jak: Zespół Szkolno–Przedszkolny w Dębnie, Kościół Parafialny oraz Zamek. Modernizacji  zostanie poddany budynek dawnej „organistówki”.

W ramach inwestycji wnętrza zostaną wyremontowane i wyposażone w niezbędny sprzęt. Powstaną: pomieszczenie ogólnodostępne (pełniące funkcję spotkań), kuchnia wyposażona w niezbędne sprzęty i urządzenia, miejsce pełniące funkcję szatni oraz dwie łazienki. Wszystkie pomieszczenia będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i z dysfunkcjami ruchowymi, pozwalając tym samym na komfortowe korzystanie z pomieszczeń placówki. Niebawem rozpoczną się prace remontowe, które mają potrwać do końca roku.

Realizacja projektu pozwoli zachęcić osoby starsze do aktywności społecznej oraz nakierować ich działania na zaangażowanie w sprawy związane z aktywnością społeczności lokalnej.

Inf. Gmina Dębno

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje