wtorek, 7 grudnia 2021 20:42

157 rodzin z Małopolski może nie dostać w tym roku Szlachetnej Paczki. Zostało tylko kilka dni

Autor Mirosław Haładyj
157 rodzin z Małopolski może nie dostać w tym roku Szlachetnej Paczki. Zostało tylko kilka dni

Mimo wyjątkowo  trudnego roku wolontariusze Szlachetnej Paczki po raz kolejny dotarli do tysięcy potrzebujących rodzin, dla których hasło: „Nie mam się w co ubrać” to smutna prawda. Tak jak u pani Aliny, 79-letniej seniorki, która marzy o ciepłej kurtce na zimę. W województwie małopolskim brakuje jednak darczyńców,  dlatego aż 157 rodzin może nie otrzymać wsparcia. Darczyńcą może zostać każdy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli do tysięcy osób i rodzin z całej Polski: do  opuszczonych, samotnych, dotkniętych nagłą tragedią. Wiemy już, że ponad  15 000 rodzin w skali całego kraju otrzyma pomoc. W województwie małopolskim wciąż jednak są tacy, którzy w tym roku mogą  zostać bez wsparcia.

Nikt nie powinien zostać sam. Wejdź na stronę szlachetnej paczki i wybierz rodzinę, to już ostatni moment!

Wielka mobilizacja – zostało tylko kilka dni!

W województwie małopolskim na pomoc czeka m.in. pani Joanna, której nie  stać na zakup zimowych butów dla 14-letniej córki i siebie. A już tym bardziej nie stać jej na keyboard, który miałby działanie  terapeutycznie dla córki Magdaleny z niepełnosprawnością. Żyją za 453 zł na osobę miesięcznie.

-Takich osób jest jeszcze 157. Nie pozwólmy, żeby zostały bez pomocy

-apelują wolontariusze.

Obawa o to, czy wystarczy pieniędzy na jedzenie – mnie, moim najbliższym, moim dzieciom –  to codzienna zmora 2 mln Polaków. Aż tylu żyje poniżej granicy  skrajnego ubóstwa, czyli w warunkach stałego  zagrożenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Za mniej niż dwadzieścia złotych dziennie. Historie takich osób, którym wciąż można  pomóc, znajdziesz tutaj.

W tym trudnym, obciążonym pandemią i społecznymi problemami roku, potrzebujących jest więcej. Do tysięcy z nich dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki, ale wsparcie nie będzie możliwe bez darczyńców. A tych brakuje. Pomóc może każdy! To ostatni moment, bo do Weekendu Cudów  – czasu, kiedy Paczki docierają do potrzebujących – zostało zaledwie kilka dni!

Dlaczego warto pomóc?

– Wolontariusze Szlachetnej Paczki jeszcze w zeszłym tygodniu docierali do rodzin.  Wiemy, że biedy i problemów, z którymi mierzą się potrzebujący, jest w tym roku więcej. Wciąż napływają do nas nowe historie  – nie chcemy nikogo pozostawić bez wsparcia

– apelują organizatorzy Szlachetnej Paczki.

Teraz liczy się każdy dzień i każda godzina. Razem możemy sprawić, by już w nadchodzącą sobotę i niedzielę, czyli w tzw. Weekend Cudów wszystkie rodziny ze Szlachetnej Paczki otrzymały pomoc. Dzięki Tobie ten czas może być pełen radości, wzruszeń i cudów – dla wszystkich.

Wybierz rodzinę, jeszcze nie jest za późno! 

Boisz się, że zostało za mało czasu i nie zdążysz przygotować Szlachetnej Paczki? Nie jest za późno! Najważniejsze, żeby wszystkie potrzebujące rodziny znalazły swoich darczyńców, żeby poczuły się ważne, zauważone, a dostarczona, mądra pomoc dała im poczucie oddechu w tych trudnych czasach.

W większości Szlachetnych Paczek są produkty pierwszej potrzeby, które można kupić w pobliskim sklepie i dostarczyć w Weekend Cudów. Pozostałe rzeczy, te  bardziej specjalistyczne lub wielkogabarytowe, można  dostarczyć też w późniejszym terminie, umawiając się z wolontariuszem wybranej rodziny. Pomoc nadal ma szansę dotrzeć do potrzebujących przed  świętami. W skoordynowaniu paczek pomogą też wolontariusze Szlachetnej  Paczki, darczyńcy zawsze mogą liczyć na ich rady, podpowiedzi. Dodatkowo na stronach paczki znajdziesz szereg podpowiedzi, jak w krótkim czasie przygotować pomoc.

Inf.: Szlachetna Paczka

Kraków

Kraków - najnowsze informacje