czwartek, 4 kwietnia 2024 10:14

28-latka podpaliła komisariat, a filmik z "akcji" zamieściła w mediach społecznościowych [wideo]

Autor Mirosław Haładyj
28-latka podpaliła komisariat, a filmik z "akcji" zamieściła w mediach społecznościowych [wideo]

W sobotę (30 marca) 28-latka podpaliła budynek Komisariatu Policji w Gubinie. Kobieta "pochwaliła się" filmem z zajścia w mediach społecznościowych. 28-latka na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim trafiła na trzy miesiące do aresztu.

W sobotni poranek (30 marca) dyżurny komisariatu w Gubinie otrzymał zgłodzenie o pożarze bocznych drzwi wejściowych do budynku.

-Rekcja dyżurnego aspiranta sztabowego Michała Kwiecińskiego była natychmiastowa. Pod dotarciu na miejsce zauważył pod drzwiami palące się różne materiały papiernicze i tekstylne, a w ich pobliżu znaną mu osobiście 28-letnią kobietę. Musiał działać zdecydowanie. Odsunął od drzwi palące się materiały, zapobiegając dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia, a następnie zatrzymał kobietę doprowadzając ją do budynku komisariatu

-relacjonuje policja.

Podpalaczka zamieściła w mediach społecznościowych wpisy oraz nagrania rejestrujące palące się pod drzwiami materiały.

-Zniszczeniu uległy nie tylko drzwi wejściowe boczne do komisariatu, ale również okopcona została skrzynka gazowa i wytopiony został styropian stanowiący ocieplenie budynku

-podkreśla policja.

Mogło dojść do tragedii

Tylko dzięki zgłoszeniu mieszkańca gminy udało się uniknąć zagrożenia. Kobieta jest również podejrzana o wzniecenie ognia przy dwóch pojazdach marki Daewoo oraz Peugeot, co doprowadziło do ich zniszczenia.

Najbliższe trzy miesiące 28-latka spędzi w areszcie.

Zobacz nagranie:

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka