środa, 10 kwietnia 2024 10:56

29 punktów karnych i wysoki mandat! Czeka go ponowny egzamin

Autor Katarzyna Domagała
29 punktów karnych i wysoki mandat! Czeka go ponowny egzamin

W Gdowie, niedaleko Wieliczki, policjanci przyłapali jednego z kierowców na wyjątkowo szybkiej jeździe. Mężczyzna zignorował sygnały funkcjonariuszy, przez co przysporzył sobie więcej problemów i punktów karnych. W efekcie uzbierał ich aż 29 i 7 tys. zł mandatu.

W piątek, 5 kwietnia 2024 roku, policjanci grupy Speed z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie około godz. 17. prowadzili kontrolę w Gdowie, miejscowości niedaleko Wieliczki. Kamera uchwyciła Peugeota, który na obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 117 km/h. To o 67 km więcej niż dopuszczają przepisy!

Ignorowanie policji i ucieczka

Policja relacjonuje, że mężczyzna zignorował dawany przez policjantów sygnał do zatrzymania się i zwyczajnie uciekł. Udało się jednak sprawnie ustalić miejsce jego pobytu. Za popełnione wykroczenia (niezastosowanie się do sygnałów i poleceń policjantów) kierowca został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł oraz 15 punktami karnymi. Z kolei za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h otrzymał mandat w kwocie 2000 zł i 14 punktów karnych. Prawo jazdy zostało mu zatrzymane na 3 miesiące. W związku z przekroczeniem limitu 24 punktów karnych, mężczyzna zostanie skierowany na powtórny egzamin.

Źródło: Policja Małopolska

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka