piątek, 10 stycznia 2020 15:18

430 kontroli pieców w Skawinie. Będzie ich jeszcze więcej

Autor Katarzyna Domagała
430 kontroli pieców w Skawinie. Będzie ich jeszcze więcej

Urzędnicy i straż miejska sprawdzają, czym mieszkańcy Skawiny palą w piecach. Tylko w tym sezonie grzewczym przeprowadzono ponad 430 kontroli

Według informacji urzędników docelowo ma odbyć się ich około 1500. Wszystko po to, by poprawić stan powietrza, zmniejszyć emisję CO2 i zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat dbania o środowisko naturalne.

Kontrole odbywają się 7 dni w tygodniu, również poza godzinami pracy urzędu. W ramach prowadzonej w Skawinie akcji “Mój sąsiad już nie truje” mieszkańcy są zachęcani do wskazywania budynków, w których może być spalane niedozwolone paliwo. Co ciekawe, informacja jest w pełni anonimowa, a kontrola odbędzie się w wielu domach całej ulicy, dzięki czemu nie ma ryzyka, że potencjalny winowajca domyśli się, kto wezwał straż miejską.

W poprzednim sezonie grzewczym ponad 1/4 wszystkich kontroli pieców w gminach wokół Krakowa miała miejsce w Skawinie. W sumie przeprowadzono ich 800. Według raportu Urzędu Marszałkowskiego w 2018 roku 42-tysięczna Skawina była drugą gminą w Małopolsce z największą liczbą kontroli kotłów – więcej niż Tarnów czy Nowy Sącz.

Info: Urząd Marszałkowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje