środa, 12 lutego 2020 13:53

Andrychów. 45-latka odpowie za kradzież portfela z pieniędzmi i dokumentami

Autor Katarzyna Domagała
Andrychów. 45-latka odpowie za kradzież portfela z pieniędzmi i dokumentami

Kryminalni z Andrychowa zatrzymali kobietę, która ukradła portfel wraz z całą zawartością. 45-latka usłyszała już zarzut w tej sprawie i przyznała się do jego popełnienia.

Kilka dni temu, do andrychowskiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka Andrychowa, która powiadomiła o kradzieży  portfela z dowodem osobistym, kartą bankomatową, kartami lojalnościowymi oraz pieniędzmi w kwocie 260 złotych.

Jak wynika z ustaleń, zgłaszająca siedziała na ławce w centrum miasta, gdzie dosiadła się do niej nieznana jej kobieta. Gdy oddaliła się z miejsca, pokrzywdzona zorientowała się, że zniknął jej portfel o czym niezwłocznie powiadomiła Policję. W trakcie prowadzonych czynności dyżurny komisariatu został poinformowany, że w jednym z andrychowskich bloków, mężczyzna ujawnił w skrzynce pocztowej portfel, który jak się później okazało  należał  do pokrzywdzonej kobiety.

W portfelu brakowało jednak gotówki. Skuteczna praca śledczych doprowadziła do ustalenia danych złodziejki, która jeszcze tego samego dnia została zatrzymana na terenie gminy Andrychów. 45-latce przedstawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje