czwartek, 6 sierpnia 2020 13:58

47-latek stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w bariery energochłonne

Autor Mirosław Haładyj
47-latek stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w bariery energochłonne

Kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Obecni na miejscu policjanci szybko udzielili mu pomocy.

Kwadrans  przed godziną 7 rano kierujący motocyklem marki Yamaha na drodze  krajowej K28 w Tarnawie Dolnej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne bariery energochłonne, ścinając wcześniej znak drogowy. Będący blisko patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej szybko udzielił 47-letniemu  mieszkańcowi powiatu wadowickiemu pomocy medycznej, do czasu przyjazdu  załogi pogotowia. Kierujący posiadający obrażenia ciała został  przetransportowany do szpitala.

W  tym przypadku poza kierującym motocyklem nikt nie odniósł obrażeń.

Większość kierujących motocyklami to pasjonaci, którzy przestrzegają zasad  bezpiecznej jazdy. Zdarzają się też tacy kierujący, którzy nie przestrzegają przepisów lub pod wpływem emocji narażają siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Kierujący samochodami też niechętnie umożliwiają przejazd na zakorkowanych ulicach motocyklistom lub nie zauważają ich przy zmianie pasa ruchu

– tłumaczy asp.szt. Wojciech Copija, rzecznik suskiej policji i dodaje:

– By te wakacje dla wszystkich kierujących minęły bezpiecznie, musimy wykazać się wzajemnym zrozumieniem i  szacunkiem, żeby dojechać bezpiecznie do celu. Bez względu, jakim poruszamy się pojazdem, musimy być skoncentrowani na jeździe i przewidywać ruchy jadących przed nami kierujących. Spoglądajmy w lusterka boczne, zwłaszcza przed zmianą pasa ruchu, dawajmy odpowiednio  wcześniej sygnał do zmiany pasa ruchu i przede wszystkim poruszajmy się  z bezpieczną prędkością zgodną z przepisami.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje