czwartek, 23 września 2021 08:34

6 gmin powiatu krakowskiego wśród najlepiej wyszczepionych. „Walka nadal trwa”

Autor Aleksandra Tokarz
6 gmin powiatu krakowskiego wśród najlepiej wyszczepionych. „Walka nadal trwa”

Trwa ogólnopolski program szczepień przeciw Covid-19. Poznaliśmy także gminy z najwyższym odsetkiem mieszkańców w pełni zaszczepionych na koronawirusa w ramach konkursu „Małopolska ZAszczepiona!”. W najlepszej dziesiątce znajduje się aż sześć gmin powiatu krakowskiego. Na 2. miejscu gmina Zielonki, gdzie w pełni zaszczepionych jest 59,8 procent mieszkańców.

Województwo Małopolskie ogłosiło finałową dziesiątkę konkursu "Małopolska ZAszczepiona", w którym poznaliśmy gminy z najwyższym odsetkiem mieszkańców w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Najlepszy, niezaprzeczalnie, jest Kraków, gdzie w pełni zaszczepionych jest 63,6% mieszkańców.

- Obecnie notujemy mniej zakażeń koronawirusem ale walka z pandemią nadal trwa. To od nas zależy jaki przebieg będą miały kolejne fale zakażeń. Pamiętajmy, szczepionki to nasza najskuteczniejsza ochrona przed chorobami zakaźnymi. Szczepiąc się przeciw COVID-19, wybieramy zdrowie - zachęca marszałek Witold Kozłowski.

Województwo wyróżni 10 gmin w regionie, przekazując środki finansowe w kwocie do 50 000 zł. Gminy będą mogły przeznaczyć pieniądze na sfinansowane zadań własnych w zakresie ochrony zdrowia.

W najlepszej dziesiątce znalazło się aż sześć gmin powiatu krakowskiego.

Ranking małopolskich gmin, w których odnotowano najwyższy odsetek w pełni zaszczepionych mieszkańców, wg stanu na 23 września 2021 roku, wygląda następująco:

  1. Kraków (m) – 63,6%,
  2. Zielonki (w), p. krakowski – 59,8%,
  3. Michałowice (w), p. krakowski – 59,1%,
  4. Wielka Wieś (w),p. krakowski – 58,2%,
  5. Przeciszów (w), p. oświęcimski – 58,0%,
  6. Skała (m-w), p. krakowski – 57,2%,
  7. Zabierzów (w), p. krakowski – 56,9%,
  8. Książ Wielki (w), p. miechowski – 56,5%,
  9. Mogilany (w), p. krakowski – 56,3%,
  10. Oświęcim (m), p. oświęcimski – 56,1%.
koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/pixabay

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje