niedziela, 5 lipca 2020 10:40

600 lat Wielkiej Wsi w gminie Wojnicz

Autor Marzena Gitler
600 lat Wielkiej Wsi w gminie Wojnicz

Biskup tarnowski 28 czerwca odprawił Mszę św. w intencji minionych, obecnych i przyszłych pokoleń Wielkiej Wsi. Koncelebrowali ją wraz nim m.in. ks. dziekan Jan Gębarowski oraz pierwszy proboszcz parafii i budowniczy miejscowego kościoła ks. Kazimierz Markowicz.

Biskup poświęcił także odnowioną kaplicę cmentarną z freskiem Chrystusa Zmartwychwstałego na frontowej ścianie oraz nowy pokaźny krzyż kainerowy. Ponadto poświęcił znajdującą się w dolnym kościele kaplicę pw. Błogosławionych Męczenników wraz z całym jej wyposażeniem. Służy przede wszystkim osobom starszym i niepełnosprawnym.

Jak zapewniła miejscowa sołtys Aneta Kawa, w przyszłym roku, jeżeli będzie taka możliwość, odbędzie się dopełnienie dzisiejszej uroczystości z odsłonięciem pamiątkowej tablicy i częścią artystyczną. Potężny głaz, na którym umocowana została tablica, już pięknie prezentuje się przy miejscowym domu ludowym. Powstał z inicjatywy lokalnego Stowarzyszenia „Panieńska Góra”. Ono także wydało na okoliczność 600-lecia książkę pt. „Wielka Wieś – wczoraj i dziś”. Parafianie wręczyli ją biskupowi razem z obrazkiem przedstawiającym kościół na tle Panieńskiej Góry.

Inf. UG Wojnicz/Beata Malec-Suwara, foto: UG Wojnicz

Tarnów - najnowsze informacje